Twenty Ten - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: One column, no sidebar
fi: Yksi sarake, ei sivupalkkia

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
fi[0]: Tämä galleria sisältää <a %1$s>%2$s kuvan</a>.
fi[1]: Tämä galleria sisältää <a %1$s>%2$s kuvaa</a>.

en: View Galleries
fi: Näytä galleriat

en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
fi: Vuoden 2010 teema WordPressille on tyylikäs, mukautettavissa, yksinkertainen ja helppolukuinen - tee mukautettu valikko, otsakkeen kuva ja tausta omanlaisiksesi. Twenty Tenissä on kuusi vimpainaluetta (kaksi sivupalkissa, neljä alaosassa) ja artikkelikuvia (pikkukuvat galleria-artikkeleihin ja mukautettuja otsakekuvia artikkeleille ja sivuille). Se sisältää tyyliohjeet tulostukseen ja ylläpidon visuaaliseen muokkaimen, erityisiä tyylejä artikkeleille kategorioissa "tilapäivitykset" ja "galleria" ja sisältää vaihtoehtoisen yhden sarakkeen sivupohjan, joka poistaa sivupalkin.

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Tallennettu kategorioihin</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
fi: <span class="%1$s">Julkaistu:</span> %2$s  | <span class="meta-sep">Kirjoittanut:</span> %3$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Avainsanoina</span> %2$s

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki julkaisuun %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Katso kaikki artikkelit kirjoittajalta %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat kommentit

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Primary Navigation
fi: Ensisijainen navigointi

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
fi: Valitettavasti tuloksia pyydetylle arkistolle ei löytynyt. Ehkä haku auttaa sinua löytämään aiheeseen liittyvän artikkelin.

en: %s <span class="says">says:</span>
fi: %s <span class="says">sanoo:</span>

en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Kirjoittanut</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Julkaistu</span>%2$s

en: Full size is %s pixels
fi: Täysi koko on %s pikseliä

en: Link to full-size image
fi: Linkki täysikokoiseen kuvaan

en: Author Archives: %s
fi: Kirjoittajan arkistot:%s

en: Proudly powered by %s.
fi: Toteutettu %s-ohjelmiston voimalla.

en: Pingback:
fi: Päivitysilmoitus:

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s Avainsana(t): %2$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
fi[0]: Vastaus kohteessa %2$s
fi[1]: %1$s vastausta kohteessa %2$s

[ctx: asides category slug]
en: asides
fi: tilapäivitykset

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
fi: galleria

en: Second Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 2

en: First Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 1

en: Primary Widget Area
fi: Vimpainalue 1

en: Secondary Widget Area
fi: Vimpainalue 2

en: Fourth Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 4

en: Third Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 3

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: Meta
fi: Tili

en: Archives
fi: Arkistot

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi on arvioitavana.

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Path
fi: Polku

en: Inkwell
fi: Mustetahra

en: Forest Floor
fi: Metsätie

en: Fern
fi: Saniainen

en: Concave
fi: Kovera

en: Cherry Blossoms
fi: Kirsikankukat

en: Berries
fi: Marjat

en: Semantic Personal Publishing Platform
fi: Merkityksellinen henkilökohtainen julkaisualusta

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: More Galleries
fi: Lisää gallerioita

en: View posts in the Gallery category
fi: Näytä kaikki artikkelit aiheessa galleria

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fi: Tämä kommentti on salasanasuojattu. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: Category Archives: %s
fi: Aihearkisto: %s

en: About %s
fi: Tietoja %s

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
fi: Valitettavasti etsimääsi ei löytynyt. Ehkä hakutoiminnosta voisi olla apua.

en: Daily Archives: <span>%s</span>
fi: Päivittäinen arkisto: <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
fi: Kuukausittainen arkisto:<span>%s</span>

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
fi: Vuosittainen arkisto: <span>%s</span>

en: Blog Archives
fi: Blogin arkistot

en: Return to %s
fi: Palaa kohteeseen %s

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Lue loppuun <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Tag Archives: %s
fi: Avainsana-arkisto: %s

en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fi: Hakusi ei valitettavasti tuottanut yhtään tulosta. Yritä uudelleen eri hakusanoilla.
